Suveülikool 2018


tutvustus

NB! Selleks aastaks on kandideerimine lõppenud!

 

Net Groupi selleaastane Suveülikool toimub 18. – 22. juunil 2018 Net Groupi kontoris aadressil Lelle 22, Tallinn. Oodatud on tulevased arendajad ja testijad, kes soovivad näha, kuidas töö päriselt tehnoloogiaettevõttes toimub. Pane tähele, et kandideerimistähtaeg on 1. mail.

Kandideeri Suveülikooli kui:
  1. oled huvitatud arendaja tööst (.NET, Java, Front-End),
  2. oled huvitatud testija tööst;
  3. tahad oma teadmisi edukas tarkvaraarendusfirmas proovile panna;
  4. soovid saada praktilisi teadmisi ja kogemusi.

Alates 2012. aastast toimub meil traditsiooniliselt igal suvel Net Groupi Suveülikool, mille eesmärk on luua hakkajatele tudengitele võimalus alustada erialast karjääri meie professionaalide käe all. Lisaks saavad parimad võimaluse sooritada nii lühi- kui pikaajalist tasustatud suvepraktikat. Praktika edukal läbimisel on võimalus jätkata juba töösuhet, sõltuvalt õppevormist ja koolikoormusest, kas põhi- või osalise koormusega.

Suveülikool on üks nädal intensiivset teoreetilis-praktilist õpet ning teine nädal iseseisvat tööd. Peale esimest nädalat antakse õpilastele ülesanne iseseisvaks lahendamiseks, mis pärast valmimist kantakse ette komisjonile. Lahenduse nutikusest ja esitlusoskusest sõltub edasine, pikemale tasustatud praktikale jäämise võimalus.

Suveülikooli programm on eestikeelne.

Meie Suveülikooli eeliseks on personaalne lähenemine. Osalejate arv ei ole suur ning me jõuame tegeleda iga osalejaga personaalselt. Samuti pakume pikemale praktikale jäämisel isiklikku mentorit meie kogenud spetsialistide hulgast.

Tasustamine. Suveülikooli teoorianädalal osalemist ning iseseisva ülesande lahendamise aega ei tasustata ja selleks perioodiks sõlmime osalejatega praktikalepingud, mis tähendab, et ka lühema praktikaperioodi sooviga osalejate praktika saab tehtud. Ülesande eduka lahendamise järel on võimalus jääda praktikale suve lõpuni ning kuutasu on sel perioodil täiskoormuse puhul 800 eurot kätte.

Vaata ka Net Groupi Suveülikooli Facebooki lehte või loe eelmiste aastate tudengite Suveülikooli kogemuslugusid meie blogist.

Ajakava 18.-22.juuni 2018

Esmaspäev, 18. juuni

09.00-10.00 Sissejuhatus
Net Group-i tutvustus, organisatsioonikultuur ja üldine igapäevane tööelu.
10.00-10.30 Kuhu maailm liigub? Millised on trendid tarkvaraarenduses? Milliste väljakutsetega tuleb silmitsi seista lähiaastatel?
10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 Müük ja projektijuhtimine
Soovid teada, kuidas toimub ühe tarkvara projekti müük? Kuidas koostatakse pakkumine ning see arendusmeeskonnale üle antakse? Kuidas tarkvara arenduse projekte juhitakse ning mida tähendab agiilne projektijuhtimine erinevates olukordades? – kui vastasid nendele küsimustele „jah“, siis teevad Net Groupi projektijuht Birgit ja valdkonnajuht Anders sellest sisuka ülevaate.
12.15-13.00 Lõuna
13.00-15.15 Analüüs ehk kuidas uusi tarkvaralahendusi välja mõeldakse
Oled kunagi kasutanud Instagram-i? Või Google Maps-i? Oled mõnest e-poest kunagi midagi ostnud? Kas tahad teada, kuidas sellised rakendused ja süsteemid tekivad? Vestleme siin loengus sel teemal, kuidas selliseid süsteeme välja mõeldakse ja kes neid loovad.
15.15-15.30 Paus
15.30-16.15 Sissejuhatus veebilahendustesse
Teeme ülevaate sellest, kuidas töötavad veebilahendused. Luubi alla satuvad klient-server lahendused, käime läbi põhitehnoloogiad (TCP/IP, HTTP, HTML, CSS, Javascript) ning vaatame kus ja millal midagi mõtekas kasutada oleks.

 

Teisipäev, 19. juuni

09.00-10.30 ASP.NET Core ja Entity Framework
Vaatame, mida kujutab endast Microsoft-i veebiarenduse raamistik, mida uut ja huvitavat see pakub võrreldes eelkäijatega ning kuidas kõike seda käepäraselt ära kasutada.Entity Framework-i näol on tegu objektorienteeritud andmebaasi suhtluse lahendusega. Kui sooviks on talletada objekte pikemaks ajaks andmebaasi ning neid sealt hiljem pärida ja nendega tegevusi sooritada on abiks EF-i tugev LINQ päringute tugi ning hea integreeritus Visual Studio arendusvahendisse.
10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 ASP.NET Core ja Entity Framework Lab
Think it, write it, map it, build it.Test it, fix it, start, debug it.
12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 ASP.net Core ja REST
ASP.NET Core on raamistik, mille abil on lihtne ehitada tänapäevaseid veebiteenuseid, mida saavad kasutavad lai ring kliente kaasaarvatud desktop brauseid ning mobiilseadmed. ASP.NET Core on ideaalne platvorm loomaks RESTful lahendusi .NET platvormil.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.15 ASP.NET Core REST Lab
Paneme õpitud JavaScript-i ja .NET -i tarkused koos tööle.

 

Kolmapäev, 20. juuni

09.00-10.00 Java töövahendite ülevaade
Anname ülevaate Java projektides kasutusel olevatest töövahenditest ja raamistikest ning nende rohketest võimalustest.
10.00-10.30 Paus
10.30-12.15 Java Lab: arendame Javas veebi

Käime läbi, kuidas lihtsalt luua veebi jaoks teenuseid, kasutades kõige uuemaid cutting edge tehnoloogiaid. Vaatame, kuidas panna suhtlema veebi ja andmebaasi. Tutvume, kuidas Javas andmebaase käsitletakse. Vaatame, kuidas luua veebi teenuseid pakkuvat serverit ja miks niisugust serverit üldse vaja on? Tutvustame toodangus olevat konkreetset veebi rakendust ning loome koos rakendusele uusi võimalusi.

12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 Java Lab
Jätkame veebirakenduse arendusega. Demonstreerime ja hindame vahetulemusi.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.15 Java Lab 
Jätkame veebirakenduse arendusega. Demonstreerime ja hindame valminud lahendusi.

 

Neljapäev, 21. juuni

09.00-10.30 Agiilne testimine

Tarkvara testimise eesmärk. Üks iteratsioon agiilse testija elus. Miks me tahame kirjutada automaatteste?

10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 Agiilse testimise jätk
12.15-13.00 Lõuna
13.00-13.30 UX-UI Usability – mis on mis ja mis see minu asi on

Räägime kolmest suurest U-st, mis määravad, kuidas kasutaja sinu kirjutatud rakendust kasutama hakkab – ja kas üldse hakkab.

13.30-13.45 Paus
13.45-16.15 Front-end maailm

Vaatame üle frontend arenduse parimad praktikad ning enimkasutatavad tööriistad. Ehitame ise layout-i süsteemi, kompileerime seda automaatoriga ning kasutame reaalselt veebilehel.

Jätkame frontend arenduse parimate praktikate ning enimkasutatavad tööriistade tutvustamisega.

16.15-16.45  Iseseisva ülesande kätteandmine ja tutvustus

 

Reede, 22. juuni

09.00-10.00 React

React on tänasel päeval populaarne märksõna, millest kuuleme igal pool, kus räägitakse JavaScriptist ja mis tekitab tihti mitmeid küsimusi. On see lihtsalt üles haibitud raamistik? On see nii keeruline nagu esialgu tundub?

Otsime neile ja mitmele teisele küsimusele veel koos vastused.

10.00-10.15 Paus
10.15-11.30 React Lab
React on nagu Aatomik – ise olen väike, kuid mu jõud on suur. 1.5h ei saa ju ometi piisav aeg olla, et luua üks rakendus, mis suhtleb kõigele lisaks veel veebiteenusega ja näeb lihtne ning kaunis välja? Meie arvame, et Suveülikooli viimasel päeval saate te väikese abiga sellega hakkama!
11.30-11.45 Paus
11.45-13.15 React Lab jätkub
13.15-13.30 Kokkuvõte, vaatame läbi iseseisva ülesande osas tekkinud küsimused
13.30… Net Group-i traditsiooniline koogireede!
Kõik on oodatud Net Group-i traditsioonilisele koogireedele, kus muuhulgas lõpetame ametlikult Suveülikooli teoorianädala.
Net Group-i poolt on suupisted ja joogid (rumm-cola). Ürituse lõpu aja kohta ütleks niipalju, et – vaatame, kuidas kujuneb :).

Kes on


juhendajad?

maitPoskaMait Poska, .NET tarkvaraarhitekt

Õpetan, koolitan ja õpin ise igapäevaselt. Suurem huvi Microsofti tehnoloogiate vastu tärkas juba ülikoolis käies. Tarkvara arhitektuur ning selle loomine on minu meelest loominguline tegevus, mida teen nii tööl kui autoroolis olles. Samas lisaks backendile meeldib mulle tegeleda tänasel päeval ka frontendiga. Vaba aja veedan oma perega ning suviti võib mind leida korvpalli ja võrkpalli väljakutel.

 

Mihkel Tiidus, .NET arhitekt

Tarkvaraarendus on niivõrd kiiresti muutuv ja arenev valdkond, et pea kunagi ei hakka igav. Sestap olen veendunud, et kõige uue õppimine ja õpitud tarkuse edasi jagamine ongi parim viis enese arendamiseks. Loodan, et nii mõnigi suveülikooli raames omandatud tarkus loob aluse mõnele väärt ideele või lahendusele.

Mart laus, Tiimijuht ja Scrum Master

Olen TTÜ vilistlane, arendaja, saarlane, väitleja ning Scrum Master, lahendan täna telekomi sektori väljakutseid. Ei tea kuidas reede õhtul kedagi kohtama kutsuda? Mull on selle jaoks äpp. ID-kaardi tarkvara ei tööta Linuxi all? Mul on selle jaoks äpp. Ei leia oma baka töö jaoks variautorit? Mul pole selle jaoks äppi.

VALTER LÄLL, Süsteemianalüütik

Analüüsi viga on arendusmaailmas kõige kulukam. Sestap olen võtnud oma südameasjaks pakkuda klientidele kvaliteetseid ja läbimõeldud lahendusi. Ise kirjeldaksin seda eriala kui kunstitööd – kliendil on peas visioon oma tootest ning nüüd on vaja pilt edastada sõnades arendajatele kes selle realiseerib. Eelnimetatu võib olla pealtnäha lihtne, kuid suhtlus ja kliendi mõistmine on kogu arendusprotsessi võti. Eraelus otsin põnevust ja väljakutseid lohesurfis ning wakepargis.

Mare Hunt, Tiimijuht ja disainer

Olen kujundaja ja frontend. Arvan, et esteetika ja kasutajasõbralikkus käivad kokku nagu sukk ja saabas. Arvan, et esteetika ja kasutajasõbralikkus saavad alguse backend-koodi poole pealt. Arvan, et neid kahte arvesse võtmata koodimine on enese tööle vee peale tõmbamine.

Gert Glükmann, Front-End arhitekt

Tegelen juba mitmendat aastat veebi- ning frontend-arendusega. Mulle meeldib arendada kasutajasõbralikke süsteeme ning tehnoloogiliselt alati ajaga kaasas käia. Tarkvaraarendus on alati pidevas arengus ning see mulle väga sobib.

german mumma, Vanemtestija

Kaasaegsel testijal peab olema lisaks teistele testija omadustele ka tehniline taip. Mulle meeldib näha, et Eestis muutub automaattestimine aina populaarsemaks.
Isiklikult pööran suuremat rõhku API testide automatiseerimisele. Vabal ajal loen raamatuid ja panen kassi kukerpalle tegema.

 

Korralduslikku infot

Asukoht

Suveülikooli teoorianädal toimub Net Group-i kontoris, aadressil Lelle 22, 12. korrusel, suures nõupidamisteruumis Google.

Loengute tehniline korraldus

Kõikidele osalejatele on selleks nädalaks Net Group-i poolt võimaldatud sülearvuti kasutamine, et loengu jälgimine ja märkmete tegemine oleks mugavam. Samuti võimaldab see Lab-ides efektiivsema osalemise ning parema praktilise kogemuse saamise.

Iseseisva ülesande sooritamine ei toimu Net Group-i kontoris, mis tähendab, et igaüks võib teha seda etteantud aja jooksul, omale sobivas kohas. Meie juurde tagasi tuleb tulla kokkulepitud ajal ülesannet esitlema. Iseseisva ülesande sooritamise ajaks eeldame osalejatelt isikliku arvuti kasutamise võimalust.

Toitlustusest

Pauside ajal on Net Group-i poolt tee, kohv, karastusjoogid ning küpsised.

Lõunasöök on korraldatud meie büroohoone esimesel korrusel asuvas lõunarestoranis Mets ja lõuna eest tasub Net Group.

Parkimisest

Kuna parkimine on Net Group-i kontorihoone ümbruses tasuline, siis oleme osalejatel, kes oma parkimisvajadusest meile eelnevalt teada andnud, taganud võimaluse kasutada Net Group-ile eraldatud parklakohti.