Ingliskeelne blogi

EST: Suveülikooli kogemuslood – Sander

Anname sõna Sandrile, kes räägib enda Suveülikooli kogemusest!

Olen Sander, pärit Saaremaalt ning hetkel lõpetamas TTÜ Äriinfotehnoloogia 3. kursust. Töötan Net Groupis arendajana. Suurem huvi programmeerimise vastu tekkis gümnaasiumis, mistõttu otsustasin oma edasise elu sellega ka põimida. Muidu olen paduhingeline muusik ja discgolfar. Kitarri olen mänginud ligi 9 aastat ning muusika on ülioluline osa minu elus, mis arendab ja viib mind edasi ka teistes valdkondades. Üldiselt olen kõiksugustest uutest asjadest väga huvitatud ning midagi ette võttes ei lõpeta enne, kui olen selles väga hea!

• Kust tuli mõte tulla Net Groupi Suveülikooli?

Otsisin endale praktika/töökohta ning 2. kursuse lõpul kandideerisin erinevatesse kohtadesse. Net Group-ist ma otseselt väga midagi ei teadnud, peale selle, et seal on palju saarlasi – Mart Laus, Kentti Koppel ja Aare-Arnold Äkke. Hiljem tuli välja, et neid on tegelikult rohkem. Kuna soovisin tegeleda Java arendusega, siis Net Group tundus just see õige valik. Seisin tegelikult päris raskete valikute vahel, kuid otsustavaks said Java ja head tuttavad!

• Mida Suveülikool sulle uut õpetas?

Suveülikooli programm tutvustas seda, mida Net Groupis igapäevaselt tehakse. Olin enamikest teemadest teadlik, kuid suurem kogemus puudus. Suveülikooli programm oli hästi loogiliselt ülesse ehitatud – kogu tegevus oli lineaarne ning läbimõeldud, üks teema juhtis teist sisse ning lõpptulem oli kõikide tehtud asjade sümbioos.

• Kas meenub mõni eredam seik Suveülikoolist?

Terve suveülikooli nädal oli eepiline. Igas inimeses leidusid omad krutskid, mis muutsid suveülikoolis viibimise väga meeldivaks ja põnevaks. Kui lähed kuulama mõnd head artisti kuhugi heasse venuesse, siis oluline on sealt kaasa võtta kõik hea, mida kuuled ja tunnetad nii muusikas kui ka üldises olemises. Suveülikooli võrdleksingi selle vaatenurga alt ühe maru hea kontserdiga!

• Kas soovitaksid osalemist ka teistele tudengitele?

NG Süveülikool tegi mulle selgeks, et asi mida õpin, on just see, mida teen kõige meelsamini. Väga innustavad olid õpitubade vahelised vestlused erinevate valdkondade inimestega NG-s. IT inimesed on ikka huvitavad ja naljakad! Kindlasti soovitan kõikidel huvilistel selle teekonna läbida, sest saadud kogemus võib kulmineeruda nii kooli ajal kui ka edasises elus millekski enamaks!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga