Suveülikool 2017


tutvustus

Net Groupi selleaastane Suveülikool toimub 12. – 16. juunil 2017 Net Groupi kontoris aadressil Lelle 22, Tallinn. Oodatud on tulevased arendajad, kes soovivad näha, kuidas töö päriselt mõnes tehnoloogiaettevõttes toimub. Pane tähele, et kandideerimistähtaeg on 1. mail.

Kandideeri suveülikooli kui:
  • oled huvitatud arendaja tööst (.NET, Java, Front-End, SharePoint),
  • tahad oma teadmisi edukas tarkvaraarendusfirmas proovile panna,
  • soovid saada praktilisi teadmisi ja kogemusi.

Alates 2012. aastast toimub meil traditsiooniliselt igal suvel Net Groupi suveülikool, mille eesmärk on luua hakkajatele tudengitele võimalus alustada erialast karjääri meie professionaalide käe all. Lisaks saavad parimad võimaluse sooritada nii lühi- kui pikaajalist tasustatud suvepraktikat. Praktika edukal läbimisel on võimalus jätkata juba töösuhet, sõltuvalt õppevormist ja koolikoormusest, kas põhi- või osalise koormusega.

Suveülikool on üks nädal intensiivset teoreetilis-praktilist õpet ning teine nädal iseseisvat tööd. Peale esimest nädalat antakse õpilastele ülesanne iseseisvaks lahendamiseks, mis pärast valmimist kantakse ette komisjonile. Lahenduse nutikusest ja esitlusoskusest sõltub edasine, pikemale tasustatud praktikale jäämise võimalus.

Meie Suveülikooli eeliseks on personaalne lähenemine. Osalejate arv ei ole suur ning me jõuame tegeleda iga osalejaga personaalselt. Samuti pakume pikemale praktikale jäämisel isiklikku mentorit meie kogenud spetsialistide hulgast.

Tasustamine. Suveülikooli teoorianädalal osalemist ning iseseisva ülesande lahendamise aega ei tasustata ja selleks perioodiks sõlmime osalejatega praktikalepingud, mis tähendab, et ka lühema praktikaperioodi sooviga osalejate praktika saab tehtud. Ülesande eduka lahendamise järel on võimalus jääda praktikale suve lõpuni ning tasu on sel perioodil täiskoormuse puhul 700 eurot kätte.

Suveülikooli facebooki ürituse leiad meie facebooki lehelt SIIT.

Suveülikooli kogemuslugusid loe meie blogist!

Ajakava 12-16.juuni 2017

Esmaspäev, 12. juuni

 

09.00-10.00 Sissejuhatus
Net Group-i tutvustus, personalipoliitika ja üldine igapäevane tööelu.
10.00-10.30

 

 

10.30-10.45

Kuhu maailm liigub?

Millised on trendid tarkvaraarenduses? Milliste väljakutsetega tuleb silmitsi seista lähiaastatel?

Paus

10.45-12.15 Müük ja projektijuhtimine
Soovid teada, kuidas toimub ühe tarkvara projekti müük? Kuidas koostatakse pakkumine ning see arendusmeeskonnale üle antakse? Kuidas tarkvara arenduse projekte juhitakse ning mida tähendab agiilne projektijuhtimine erinevates olukordades? – kui vastasid nendele küsimustele „jah“, siis teevad Net Groupi projektijuht Birgit ja valdkonnajuht Anders sellest sisuka ülevaate.
12.15-13.00 Lõuna
13.00-15.15 Analüüs ehk kuidas uusi tarkvaralahendusi välja mõeldakse
Oled kunagi kasutanud Instagram-i? Või Google Maps-i? Oled mõnest e-poest kunagi midagi ostnud? Kas tahad teada, kuidas sellised rakendused ja süsteemid tekivad? Vestleme siin loengus sel teemal, kuidas selliseid süsteeme välja mõeldakse ja kes neid loovad.
15.15-15.30 Paus
15.30-16.15 UX-UI Usability – mis on mis ja mis see minu asi on
Räägime kolmest suurest U-st, mis määravad, kuidas kasutaja sinu kirjutatud rakendust kasutama hakkab – ja kas üldse hakkab.

 

Teisipäev, 13. juuni

 

09.00-10.30 Sissejuhatus veebilahendustesse
Teeme ülevaate sellest, kuidas töötavad veebilahendused. Luubi alla satuvad klient-server lahendused, käime läbi põhitehnoloogiad (TCP/IP, HTTP, HTML, CSS, Javascript) ning vaatame kus ja millal midagi mõtekas kasutada oleks.
10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 Design Prototype
Vaatame üle frontend arenduse parimad praktikad ning enimkasutatavad tööriistad. Ehitame ise layout-i süsteemi, kompileerime seda automaatoriga ning kasutame reaalselt veebilehel.
12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 Design Prototype jätk
Jätkame frontend arenduse parimate praktikate ning enimkasutatavad tööriistade tutvustamisega.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.15 jQuery
Kuidas veebilehtedele elu sisse puhuda kasutades vaieldamatult praegu kõige populaarsemat JavaScripti teeki – jQuery? Kasutaja interaktsioon, lehe dünaamika, AJAX ja animatsioonid – need on teemadeks.

 

Kolmapäev, 14. juuni

 

09.00-10.30 ASP.net MVC ja Entity Framework
Vaatame, mida kujutab endast Microsoft-i veebiarenduse raamistik, mida uut ja huvitavat see pakub võrreldes eelkäijatega ning kuidas kõike seda käepäraselt ära kasutada.
Entity Framework-i näol on tegu objektorienteeritud andmebaasi suhtluse lahendusega. Kui sooviks on talletada objekte pikemaks ajaks andmebaasi ning neid sealt hiljem pärida ja nendega tegevusi sooritada on abiks EF-i tugev LINQ päringute tugi ning hea integreeritus Visual Studio arendusvahendisse.
10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 ASP.net MVC ja Entity Framework Lab
Think it, write it, map it, build it.
Test it, fix it, start, debug it.
12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 ASP.net WEB API
ASP.net Web API on raamistik, mille abil on lihtne ehitada tänapäevaseid veebiteenuseid, mida saavad kasutavad lai ring kliente kaasaarvatud desktop brauseid ning mobiilseadmed. ASP.net Web API on ideaalne platvorm loomaks RESTful lahendusi .NET platvormil.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.15 ASP.net WEB API Lab
Paneme õpitud JavaScript-i ja .net -i tarkused koos tööle.

 

Neljapäev, 15. juuni

 

09.00-10.30 Java töövahendite ülevaade

Anname ülevaate Java projektides kasutusel olevatest töövahenditest ja raamistikest ja nende rohketest võimalustest.

10.30-10.45 Paus
10.45-12.15
Java Lab: arendame Javas veebi

Käime läbi, kuidas lihtsalt luua veebi jaoks teenuseid. Vaatame, kuidas panna suhtlema veebi ja andmebaasi. Tutvume, kuidas Javas andmebaase käsitletakse. Vaatame, kuidas luua veebi teenuseid pakkuvat serverit ja miks niisugust serverit üldse vaja on? Tutvustame toodangus olevat konkreetset veebi rakendust ning loome koos rakendusele uusi võimalusi.

12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 Java Lab
Jätkame veebirakenduse arendusega. Demonstreerime ja hindame vahetulemusi.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.15 Java Lab
Jätkame veebirakenduse arendusega. Demonstreerime ja hindame valminud lahendusi.

 

Reede, 16. juuni

 

09.00-10.30 Angular

AngularJS on tänasel päeval populaarne märksõna, millest kuuleme igal pool, kus räägitakse JavaScriptist ja mis tekitab tihti mitmeid küsimusi. On see lihtsalt üles haibitud raamistik? On see nii keeruline nagu esialgu tundub?

Kas lihtsalt jQueryga ei saaks? Otsime neile ja mitmele teisele küsimusele veel koos vastused.

10.30-10.45 Paus
10.45-12.15 AngularJS Lab
AngularJS on keeruline ja 1.5h ei saa ju piisav aeg olla, et luua üks rakendus, mis suhtleb kõigele lisaks veel veebiteenusega ja näeb lihtne ning kaunis välja? Meie arvame, et Suveülikooli viimasel päeval saate te väikese abiga sellega hakkama!
12.15-13.00 Lõuna
13.00-14.30 Testimine
Testimisest ja kvaliteedist kogu arendusprotsessi vältel: mida, miks, millal ja kuidas. Vaatame üle testimise ideoloogilise poole (kas kirjavead on kriitilised bugid?) ja puudutame elulistel näidetel ka praktilisi tegevusi.
14.30-14.45 Paus
14.45-16.00 Kokkuvõtted, iseseisva ülesande tutvustus
16.00-… Net Group-i traditsiooniline koogireede!
Kõik on oodatud Net Group-i traditsioonilisele koogireedele, kus muuhulgas lõpetame ametlikult Suveülikooli teoorianädala.
Net Group-i poolt on suupisted ja joogid (rumm-cola). Ürituse lõpu aja kohta ütleks niipalju, et – vaatame, kuidas kujuneb :).


Kes on


juhendajad?

maitPoskaMait Poska

Õpetan, koolitan ja õpin ise igapäevaselt. Suurem huvi Microsofti tehnoloogiate vastu tärkas juba ülikoolis käies. Tarkvara arhitektuur ning selle loomine on minu meelest loominguline tegevus, mida teen nii tööl kui autoroolis olles. Samas lisaks backendile meeldib mulle tegeleda tänasel päeval ka frontendiga. Vaba aja veedan oma perega ning suviti võib mind leida korvpalli ja võrkpalli väljakutel.

 

Mihkel Tiidus
Tarkvaraarendus on niivõrd kiiresti muutuv ja arenev valdkond, et pea kunagi ei hakka igav. Sestap olen veendunud, et kõige uue õppimine ja õpitud tarkuse edasi jagamine ongi parim viis enese arendamiseks. Loodan, et niimõnigi suveülikooli raames omandatud tarkus loob aluse mõnele väärt ideele või lahendusele.
Svjatoslav Agejenko
Rõhutaks, et tegelikult programmeerimine on suur kunst, mis vajab annet ja pühendumust. Rõõm enda loodud tehniliselt ilusast ja hästi toimivast lahendusest on üks suurimaid motivaatoreid. Pean samuti tähtsaks mitte mujalt kuuldud vaid ise enda eest mõtlemist ja omaenda põhjendatud arvamusi. Oluline on võime kiirelt eristada ja õigesti valida suurest voost pidevalt loodavatest uutest asjadest need vähesed, millel ka tegelikult on potentsiaal. Vabal ajal tegelen perega, hobi korras programmeerimise ja fotograafiaga. 
Margus Jõever
Tarkvara on huvitav ja tarkvara on kõikjal. Kordumatud ülesanded, uued lahendused ja huvitavad tegevusalad, see sobib mulle hästi. Tihti võib kohata mingi alusega vees.
Vahur Metsala
„Mulle meeldivad: Protsessid, protsessid, protsessid! Ahjaa – inimesed ka“ – Vahur on nohik nagu iga teine, kannab pisut värvilisemaid riideid ja armastab oma laste ja abikaasaga aega veeta. Süsteemianalüütikuna töötab Net Groupis juba mitu aastat, osaledes igasugu suuremates ja väiksemates projektides (Elioni e-pood, Kohtute infosüsteem, Siseraadio meediahalduse rakendus jne).
Mare Hunt
Olen kujundaja ja frontend. Arvan, et esteetika ja kasutajasõbralikkus käivad kokku nagu sukk ja saabas. Arvan, et esteetika ja kasutajasõbralikkus saavad alguse backend-koodi poole pealt. Arvan, et neid kahte arvesse võtmata koodimine on enese tööle vee peale tõmbamine.
Gert Glükmann
Tegelen juba mitmendat aastat veebi- ning frontend-arendusega. Mulle meeldib arendada kasutajasõbralikke süsteeme ning tehnoloogiliselt alati ajaga kaasas käia. Tarkvaraarendus on alati pidevas arengus ning see mulle väga sobib.

MART PUKK
Tagan arenduste kvaliteedi koostöös arendajatega. Aitan arendada süsteeme, mis täidavad kliendi ärilisi eesmärke. Igapäevatöös on parim see, kui loodud lahendus kliendi silmad särama lööb ning oodatust paremaks osutub.

Korralduslikku infot

Asukoht

Suveülikooli teoorianädal toimub Net Group-i kontoris, aadressil Lelle 22, 12. korrusel, suures nõupidamisteruumis Google.

Loengute tehniline korraldus

Kõikidele osalejatele on selleks nädalaks Net Group-i poolt võimaldatud sülearvuti kasutamine, et loengu jälgimine ja märkmete tegemine oleks mugavam. Samuti võimaldab see Lab-ides efektiivsema osalemise ning parema praktilise kogemuse saamise.

Iseseisva ülesande sooritamine ei toimu Net Group-i kontoris, mis tähendab, et igaüks võib teha seda etteantud aja jooksul, omale sobivas kohas. Meie juurde tagasi tuleb tulla kokkulepitud ajal ülesannet esitlema. Iseseisva ülesande sooritamise ajaks eeldadame osalejatelt isikliku arvuti kasutamise võimalust.

Toitlustusest

Pauside ajal on Net Group-i poolt tee, kohv, karastusjoogid ning küpsised.

Lõunasöök on korraldatud meie büroohoone esimesel korrusel asuvas lõunarestoranis Mets ja lõuna eest tasub Net Group.

Parkimisest

Kuna parkimine on Net Group-i kontorihoone ümbruses tasuline, siis oleme osalejatel, kes oma parkimisvajadusest meile eelnevalt teada andsid, taganud võimaluse kasutada Net Group-ile eraldatud parklakohti.